Pro vytvoření dobře padnoucí sériové obuvi je třeba provést správně změření chodidel. Vždy se měří levé i pravé chodidlo, měření provádíme ve stoje. Pro správné určení velikosti obuvi můžete provést jedno z následujících měření:

Varianta měření na měřidle (měřidlo s francouzským číslováním)

Tímto měřidlem jednoduše zjistíme délku chodidla i s potřebným nadměrkem. Velikost ukazují červené šipky v okýnku. Při odeslání objednávky nezapomeňte uvést, že velikost jste měřili na žlutém měřidle. Objednávku s takto odebranou mírou můžete poslat e-mailem. V případě, že objednáváte obuv na poukaz od lékaře, je nezbytné poslat objednávku doporučenou poštou spolu s podepsaným poukazem (více info viz. sekce Často kladené dotazy).

Varianta měření délky chodidla bez měřáku

Pomocí obuvnické mírky, pravítka či krejčovského metru jednoduše zjistíme přímou délku chodidla. Důležité při tomto měření je, aby se pata jemně dotýkala např. zdi, či jiné kolmice. Do objednávky uveďte pouze naměřenou délku chodidla. Nadměrek přidáme sami (k letní obuvi přidáváme 0,5-1 cm. K celoroční obuvi přidáváme 1 cm a k zimní obuvi 1-1,5 cm). Toto měření lze použít pro všechny vzory. Objednávku s takto odebranou mírou můžete poslat e-mailem. V případě, že objednáváte obuv na poukaz od lékaře, je nezbytné poslat objednávku doporučenou poštou spolu s podepsaným poukazem (více info viz. sekce Často kladené dotazy).

Varianta obkresu chodidla

Při postavení nohy na papír se tužkou postavenou kolmo k papíru obkreslí chodidlo. Tento obrys spolu s objednávkou (případně i podepsaným poukazem) posílejte výhradně poštou. (více info viz. sekce Často kladené dotazy). Nadměrek přidáme sami (k letní obuvi přidáváme 0,5-1 cm, k celoroční obuvi přidáváme 1 cm a k zimní obuvi 1-1,5 cm). Toto měření lze použít pro všechny vzory.

★ Číselník dětské sériové obuvi Obchodní partneři

JSME ČLENY SKUPINY REC Group