Jak máme obuv objednat?

Pokud objednáváte obuv na poukaz od lékaře, je třeba poslat objednávku i s podepsaným poukazem doporučenou poštou na adresu: DZO s.r.o., Ševcovská 3368, 760 01 Zlín. V případě, že jste samoplátci, můžete poslat objednávku na e-mail dzo@dzo.cz. Jestliže nám však posíláte v objednávce obkreslená chodidla k určení velikosti, je nutné objednávku s obrysem poslat poštou. Skenováním či faxováním se tyto obrysy zkreslí a není možné z nich vycházet.

Je skutečně veškerá obuv kterou vyrábíte, Zdravotnickým prostředkem podle Zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy?

Ano. Veškerá individuálně vyráběná ortopedická obuv a sériově vyráběná ortopedická obuv od společnosti DZO s.r.o. je registrovaným Zdravotnickým prostředkem rizikové třídy I. Použití jakéhokoliv výrobku ze sortimentu společnosti DZO s.r.o. a tedy použití jakéhokoliv našeho Zdravotnického prostředku rizikové třídy I. vždy a bez vyjímky konzultujte se svým lékařem nebo odborným lékařem a této konzultaci dejte vždy přednost před samotným objednáním nebo zakoupením takového výrobku. Důsledně si pročtěte a dodržujte Návod k použití uvedený na tomto webu nebo přiložený k našim výrobkům. Jakákoliv závažná nežádoucí příhoda, ke které došlo v souvislosti se zdravotnickým prostředkem, by měla být hlášena výrobci a příslušnému orgánu členského státu (www.sukl.cz). V případě pochybností o vhodnosti obuvi k dalšímu nošení, obraťte se na místo kde jste obuv převzali. V případě pochyb o vhodnosti vybrané obuvi vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu, obraťte se prosím na předepisujícího lékaře.

Kdo nám může předepsat poukaz na dětskou ortopedickou obuv?

Poukaz, pokud na něj máte nárok, Vám předepíše ortoped nebo rehabilitační lékař. Poté si ještě musíte tento poukaz nechat schválit u revizního lékaře (týká se pouze sériové dětské obuvi, nikoliv dětské individuální) ve Vaší zdravotní pojišťovně. Teprve po schválení si můžete u nás obuv objednat.

Mám schválený poukaz na dětskou ortopedickou obuv. Co s ním mám dělat?

Zajděte do některé z našich výdejen obuvi, kde Vám obuv objednají - nezapomeňte si poukaz vzít s sebou. Další možností je, že si vyberete obuv na našich stránkách sami, napište nám písemnou objednávku, která bude obsahovat vzor obuvi, barvu a měření. Pokud máte sériový poukaz s příspěvkem pojišťovny 1200,60 Kč, najdete informace k měření v návodu Jak změřit chodidla pro sériovou obuv. Jestliže máte individuální poukaz 4000047 či 4000049 s příspěvkem pojišťovny 90% z ceny obuvi na 2 páry za 1 rok, najdete informace k měření v návodu Jak odebrat míry pro individuální obuv. Do objednávky nezapomeňte uvést adresu dodání, e-mail a telefon, abychom mohli konzultovat případné nejasnosti. Nezapomeňte také přidat podepsaný poukaz (na zadní straně!) a vše zašlete doporučeně na naši adresu DZO s.r.o., Ševcovská 3368, Zlín 760 01. Upozornění: Vlastní barevné kombinace (jiné, než zobrazené na našich fotografiích) Vám rádi ušijeme, ale tyto zakázky, upravené na přání zákazníka, pak není možné vyměnit za jiné a ani je nelze vrátit. Tato povinnost se ze zákona vztahuje pouze na katalogové zboží.

Jak dlouho poukaz platí?

Všechny poukazy mají stanovenou lhůtu 30 dní pro jejich uplatnění u výrobce a to podle Zákona č. 89/2021 Sb., pokud revizní lékař neuvede na poukaz delší platnost. Proto neotálejte s objednáním obuvi a přijďte (nebo objednejte poštou) neprodleně po schválení poukazu.

Jak často si můžeme nechat obuv předepsat?

Specifikaci časových nároků na dětskou i dospělou obuv najdete na stránkách ★ Kódy individuální obuvi a ★ Číselník dětské sériové obuvi (menu vlevo).

Nemám poukaz. Mohu nakoupit i jako samoplátce?

V případě, že pro Vaše dítě potřebujete obuv „pouze“ s pevným vedením paty a podporou podélné klenby, stačí si vybrat vzor obuvi na našich stránkách. Napište nám písemnou objednávku, která bude obsahovat vzor obuvi, barvu a měření. Info k měření najdete v návodu Jak změřit chodidla pro sériovou obuv. Objednávku pak můžete poslat e-mailem, nebo poštou - podle toho, jaký způsob měření jste provedli. Do objednávky nezapomeňte uvést adresu dodání, e-mail a telefon, abychom mohli konzultovat případné nejasnosti. Má-li Váš potomek další vady nebo netypický tvar chodidel, je lépe konzultovat nákup obuvi e-mailem, nebo telefonicky. Je možné, že by mu sériová obuv nemusela vyhovovat. Individuální obuv zhotovujeme i pro samoplátce, ale cena této obuvi je vyšší a je třeba ji zkalkulovat.

Kterou Vámi vyráběnou zdravotní obuv můžeme použít jako domácí zdravotní obuv?

Na domácí zdravotní obuv se využívá dětská sandálová obuv 011P, 011PV, 011N, 011NV, 011V a 011S se světlou podešví. Stačí si vybrat, nezapomeňte při objednání uvést, že požadujete světlou podešev.

Naše dítě má nestejnou délku chodidla. Můžete nám vyrobit sériovou obuv v nepáru?

Ano, vyrobíme Vám obuv o nestejných velikostech podle Vašeho přání. Pro více informací nás kontaktujte.


JSME ČLENY SKUPINY REC Group