Míry na individuálně vyráběnou obuv je vhodné odebrat velmi pečlivě, protože se jedná o specifickou činnost která v zásadě ovlivní a garantuje špičkové provedení obuvi vyráběné Vám na míru.  Doporučujeme Vám  proto obrátit se na kterékoliv ortopedicko-protetické pracoviště, která jsou uvedena na této stránce a rozmístěna po celé ČR. Jelikož jsou tato místa vybavena potřebnými měřícími zařízeními, specificky upravenými měrnými listy a vzorníky, ale především jsou obsluhována ortopedickými protetiky, příp. ortopedicko-protetickými techniky, pak tato ortopedicko-protetická pracoviště Vám poskytnou nejlepší možnou péči.

Pokud si i přesto přejete provést odběr svépomocí, pro vytvoření dobře padnoucí individuální obuvi je třeba provést správně změření chodidel. Postupujte podle následujícího návodu. Vždy se měří levé i pravé chodidlo. Měření provádíme ve stoje.

Objednávku s tímto měřením a podepsaným poukazem posílejte výhradně doporučenou poštou. (více info viz. sekce Často kladené dotazy)


Tímto měřidlem jednoduše zjistíme délku chodidla i s potřebným nadměrkem. Velikost ukazují červené šipky v okýnku. Při odeslání objednávky nezapomeňte uvést, že velikost jste měřili na žlutém měřidle.


Pomocí obuvnické mírky, pravítka či krejčovského metru jednoduše zjistíme přímou délku chodidla. Důležité při tomto měření je, aby se pata jemně dotýkala např. zdi, či jiné kolmice. Do objednávky uveďte pouze naměřenou délku chodidla. Nadměrek přidáme sami (k letní obuvi přidáváme 0,5-1 cm. K celoroční obuvi přidáváme 1 cm a k zimní obuvi 1-1,5 cm).

 

Lehce nahmatáme klouby palce a malíku a přes ně přikládáme mírku. Tato míra je velmi důležitá, ovlivňuje celou konstrukci obuvi.

 

Obvod nártu měříme následujícím způsobem: ve středu podélné klenby se vede měřidlo kolmo k noze přes nejširší místo na nártu.

 

Měřidlo vedeme středem paty, přes místo ohybu. Tato míra má vliv na správné „padnutí“ obuvi.

 

Obvod kotníku změříme tak, že měřidlo vedeme po obvodu holeně v místě kotníku nebo těsně nad ním.

 

Měření se provádí v případě vyšší např. kotníkové obuvi v její nejvyšší předpokládané výšce.

 

Při postavení nohy na papír se tužkou postavenou kolmo k papíru obkreslí chodidlo. Nadměrek přidáme sami (k letní obuvi přidáváme 0,5-1 cm. K celoroční obuvi přidáváme 1 cm a k zimní obuvi 1-1,5 cm).

★ Kódy individuální obuvi ★ Naše pobočky

JSME ČLENY SKUPINY REC Group