banner

Poradna

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit? Nebojte se nás zeptat. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. V případě Vašeho dotazu se neváhejte obrátit na naši mailovou adresu dzo@dzo.cz, případně můžete využít naše telefonní čísla.


Jak máme obuv objednat?

Pokud objednáváte obuv na poukaz od lékaře, je třeba poslat objednávku i s podepsaným poukazem doporučenou poštou na adresu: DZO s.r.o., Ševcovská 3368, 760 01 Zlín.

V případě, že jste samoplátci, můžete poslat objednávku na e-mail dzo@dzo.cz. Jestliže nám však posíláte v objednávce obkreslená chodidla k určení velikosti, je nutné objednávku s obrysem poslat poštou. Skenováním či faxováním se tyto obrysy zkreslí a není možné z nich vycházet.

Telefonické objednávky nepřijímáme.

Kdo nám může předepsat poukaz na dětskou ortopedickou obuv?

Poukaz, pokud na něj máte nárok, Vám předepíše ortoped nebo rehabilitační lékař. Poté si ještě musíte tento poukaz nechat schválit u revizního lékaře ve Vaší zdravotní pojišťovně. Teprve po schválení si můžete u nás obuv objednat. Platí pro obuv sériovou. Obuv individuální nepodléhá schálení na pojišťovně.

Mám schválený poukaz na dětskou ortopedickou obuv. Co s ním mám dělat?

Zajděte do některé z našich výdejen obuvi, kde Vám obuv objednají - nezapomeňte si poukaz vzít s sebou.

Další možností je, že si vyberete obuv na našich stránkách sami, napište nám písemnou objednávku, která bude obsahovat vzor obuvi, barvu a měření. Pokud máte sériový poukaz s příspěvkem pojišťovny 1200 Kč, najdete informace k měření v návodu Jak změřit nohu pro sériovou obuv. Jestliže máte individuální poukaz 4000047 či 4000049 s příspěvkem pojišťovny 90% z ceny bot na 2 páry za 1 rok, najdete informace k měření v návodu Jak změřit nohu pro individuální obuv. Do objednávky nezapomeňte uvést adresu dodání, e-mail a telefon, abychom mohli konzultovat případné nejasnosti. Nezapomeňte také přidat podepsaný poukaz (na zadní straně!) a vše zašlete doporučeně na naši adresu DZO s.r.o., Ševcovská 3368, Zlín 760 01.

Upozornění: Vlastní barevné kombinace (jiné, než zobrazené na našich fotografiích) Vám rádi ušijeme, ale tyto zakázky, upravené na přání zákazníka, pak není možné vyměnit za jiné a ani je nelze vrátit. Tato povinnost se ze zákona vztahuje pouze na katalogové zboží.

Jak dlouho poukaz platí?

Všechny poukazy mají standardní platnost tři měsíce od data vystavení - pokud revizní lékař neuvede na poukaz delší platnost. V této době je nutné obuv vyrobit a předat pacientovi. Proto neotálejte s objednáním obuvi a přijďte (nebo objednejte poštou) neprodleně po schválení poukazu. Výroba může v sezóně trvat u sériové obuvi přibližně měsíc a u individuální 2-3 měsíce.

Jak často si můžeme nechat obuv předepsat?

Na dětskou ortopedickou obuv (příspěvek pojišťovny 1.200 Kč, 2x ročně). 
Na dětskou individuální obuv 4000047 či 4000049 (příspěvek pojišťovny tvoří 90% z ceny bot) máte nárok na 2 páry za 1 rok.

Nemám poukaz

V případě, že pro Vaše dítě potřebujete obuv „pouze“ s pevným vedením paty a podporou podélné klenby, stačí si vybrat vzor obuv na našich stránkách. Napište nám písemnou objednávku, která bude obsahovat vzor obuvi, barvu a měření. Info k měření najdete v návodu Jak změřit nohu pro sériovou obuv. Objednávku pak můžete poslat e-mailem, nebo poštou - podle toho, jaký způsob měření jste provedli. Do objednávky nezapomeňte uvést adresu dodání, e-mail a telefon, abychom mohli konzultovat případné nejasnosti.

Má-li Váš potomek další vady nebo netypický tvar chodidel, je lépe konzultovat nákup obuvi e-mailem, nebo telefonicky. Je možné, že by mu sériová obuv nemusela vyhovovat. Individuální obuv zhotovujeme i pro samoplátce, ale cena této obuvi je vyšší a je třeba ji zkalkulovat.

Kterou Vámi vyráběnou zdravotní obuv můžeme použít jako domácí zdravotní obuv?

Na domácí zdravotní obuv se využívá dětská sandálová obuv 011P, 011PV, 011N, 011NV, 011V a 011S se světlou podešví. Stačí si vybrat, nezapomeňte při objednání uvést, že požadujete světlou podešev.

Naše dítě má nestejnou délku chodidla. Můžete nám vyrobit sériovou obuv v nepáru?

Ano, vyrobíme Vám obuv o nestejných velikostech (samoplátcům, i na poukaz s příspěvkem pojišťovny 1.000,-). Připlatíte si pouze 85 Kč k běžné ceně párové obuvi. Raději nám ovšem nahlaste čistou míru obou chodidel (měřenou vestoje, viz osmý bod návodu) - nemůžeme se zaručit, že odhadnete správně velikosti. Nepárová obuv se nedá vyměnit.

© 2013 - dzo | ortopedická zdravotní obuv • Design web studio dat • html Jakub Jeřábek
Sidebar